Małopolski Tele-Anioł – Pierwsze opaski w Gminie Bochnia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 sierpnia 2018

Pierwsze opaski bezpieczeństwa trafiły już do mieszkańców Gminy Bochnia, uczestników innowacyjnego projektu Małopolski Tele-Anioł. Użytkownikami opasek są już mieszkańcy między innymi: Proszówek, Pogwizdowa, Baczkowa, Cikowic, Łapczycy i Cerekwi, a kolejne osoby otrzymają je w najbliższym czasie. Jak wynika z relacji pierwszych posiadaczy opasek jest to doskonałe urządzenie, które zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. 

W gminie Bochnia złożono już blisko 100 wniosków, które są sukcesywnie weryfikowane. Opaski dedykowane osobom niesamodzielnym są lekkie, łatwe w obsłudze i działają podobnie jak telefony komórkowe. Jeśli chory będzie wymagał pomocy Tele-Anioła, wystarczy, że przez trzy sekundy przytrzyma czerwony przycisk SOS, a urządzenie automatycznie połączy go z pracownikiem centrum teleopieki. Oprócz przycisku SOS, opaski życia zostały wyposażone także w lokalizator GPS, czujniki mierzące tętno oraz wykrywające niebezpieczne upadki. W sytuacji, gdy urządzenie rozpozna, że doszło do niepokojącego zdarzenia np. nagłego wzrostu ciśnienia, pracownicy telecentrum zostaną                     o tym zaalarmowani i będą mogli natychmiast zareagować. Najważniejsze jest jednak to, że opaska bezpieczeństwa może uratować życie.

Rekrutacja jest ciągle otwarta – można więc zgłaszać swoich bliskich, znajomych lub sąsiadów. 

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do kontaktu  z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 26, pok. nr 18 oraz pod numerem telefonu: 14 611 67 76.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie