Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bochni

Aktualności

Artykuły

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w styczniu 2021

Jednym z zadań Klubu Seniora w Nieprześni jest zachęcenie uczestników pozostających w domach do pogłębienia relacji międzypokoleniowych w rodzinie m.in. poprzez wspólne rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek i wykonanie prac plastycznych. Pakiety przekazywane Seniorom stanowią zestawy ćwiczeń i zadań wymagających kreatywności oraz uruchomienia wyobraźni.

Rezultaty prac plastycznych wykonanych przez Seniorów w ramach alternatywnych zajęć można podziwiać na Facebook'u Klubu.


04.01.2021
W tym trudnym okresie, wynikającym z sytuacji epidemiologicznej, pierwszy kontakt z uczestnikami odbył się telefonicznie.


11.01.2021
Przekazanie pakietów w ramach zdalnej formy pracy trafiły do naszych Seniorów. Przygotowaliśmy dla naszych uczestników materiały dekoracyjne / plastyczne do przygotowania w domu wraz z instrukcją wykonania. W pakietach znalazły się także krzyżówki, wykreślanki.


13.11.2021
W wolnej chwili Seniorzy mogą się zrelaksować.
W ramach zajęć uczestnicy otrzymali zestaw krzyżówek. Krzyżówki są idealnym przykładem na to, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dodajmy, że krzyżówki dla Seniorów to taka mini encyklopedia. Są dawką wielu informacji na różne tematy.


18.01.2021
Ozdobny świecznik to zajęcia poświęcone pracom manualnym, świecznik że słoika to pomysł na recykling szklanych pojemników. Zamiast je wyrzucać, panie mogą jeszcze długo cieszyć nimi oczy. Uczestnicy otrzymali instrukcje wykonania.


20.01.2021
Wianek z papieru. Szykujemy wiosenne dekoracje, a nic tak nie raduje oczu jak wielobarwne kwiaty. W wolnych chwilach panie otrzymały do realizacji, jest to wianek z kwiatów z papieru do powieszenia na dzwi lub okno. Do własnoręcznego wykonania wiosennego wianka potrzebne są szablony ze wzorami w trzech różnych rozmiarach kwiatów. Wianek składa się z 25 kwiatów.


25-27.01.2021
Na ostatnie styczniowe dwa dni zajęć uczestnicy otrzymali wykreślanki. Wykreślanki to wspaniała zabawa dla każdego Seniora. Dzięki wykreślance poprawiamy naszą spostrzegawczość i koncentrację.

2 lutego 2021