Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bochni

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

„Małopolska Niania”- wsparcie rodziców w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym

Nabór wniosków trwa od 25 września do 8 października br.

W ramach projektu rodzice/opiekunowie otrzymają przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy dofinansowanie do zatrudnienia niani w wysokości maksymalnej 1 500 zł/mc lub 2 100 zł/mc w przypadku spełnienia preferencyjnych warunków.

1 października 2018
Czytaj więcej o: „Małopolska Niania”- wsparcie rodziców w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym

Województwo Małopolskie poszukuje opiekunów

Cały czas trwa rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł. Oprócz osób niesamodzielnych, które będą mogły otrzymać za darmo tzw. opaskę bezpieczeństwa, Województwo Małopolskie szuka też opiekunów oraz wolontariuszy. To osoby, które w ramach projektu będą pomagać schorowanym i starszym w ich własnym domu.

 

5 września 2018
Czytaj więcej o: Województwo Małopolskie poszukuje opiekunów
Powiększ zdjęcie

Małopolski Tele-Anioł – Pierwsze opaski w Gminie Bochnia

Pierwsze opaski bezpieczeństwa trafiły już do mieszkańców Gminy Bochnia, uczestników innowacyjnego projektu Małopolski Tele-Anioł. Użytkownikami opasek są już mieszkańcy między innymi: Proszówek, Pogwizdowa, Baczkowa, Cikowic, Łapczycy i Cerekwi, a kolejne osoby otrzymają je w najbliższym czasie. Jak wynika z relacji pierwszych posiadaczy opasek jest to doskonałe urządzenie, które zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. 

2 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Małopolski Tele-Anioł – Pierwsze opaski w Gminie Bochnia

Małopolski Tele-Anioł

Celem projektu "Małopolski tele-Anioł" jest zorganizowanie systemu opieki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, który umożliwi osobom  niesamodzielnym, jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku oraz miejscu zamieszkania.

7 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Małopolski Tele-Anioł
Powiększ zdjęcie

DOBRY START

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 1 czerwca 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „DOBRY START” wprowadzające jednorazowe

świadczenie w wysokości 300 zł na dziecko.

Zgodnie z brzmieniem rozporządzenia, świadczenie przysługuje na dziecko, do ukończenia:

  1. 20. roku życia w roku, w którym kończy się dany rok szkolny;
  2. 24. roku życia w roku, w którym kończy się dany rok szkolny, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.
6 czerwca 2018
Czytaj więcej o: DOBRY START