Zajęcia online dla Seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w maju 2021

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Senior+ w Nieprześni w dniach 5-17 maja 2021 r. kontynuuje swoją działalność formie zdalnej za pośrednictwem Facebooka oraz pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z Seniorami. Dla uczestników zostały przygotowane pakiety plastyczne do pracy w domu wraz z instrukcją dotyczącą wykonania prac.
W ramach zajęć manualnych Seniorom zaproponowano wykonanie kwiatów z krepiny i zdobienie drewnianej szkatułki metodą decoupage. Seniorzy bardzo chętnie wykonują prace manualne, których efektami dzielilą się na fanpage'u Klubu.
W związku z częściowym luzowaniem ograniczeń dotyczących pandemi od 19 maja wznowiono działalność Klubu. Na pierwszym spotkaniu zapoznano wszystkich uczestników z zasadami higieny i konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu do Klubu. Na zajęciach zapoznali się z techniką decoupage i malowania akwarelami na płótnie. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania.

15 czerwca 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w kwietniu 2021

KWIECIEŃ 2021

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Senior+ w Nieprześni kontynuuje swoje działania w formie zdalnej między innymi za pośrednictwem Facebooka, pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z Seniorami. Dla uczestników zostały przygotowane pakiety plastyczne do pracy w domu wraz z instrukcją dotyczącą wykonania prac. Wśród przekazanych materiałów znalazły się również zadania z gimnastyki pamięci, krzyżówki i wykreślanki. Podczas zajęć manualnych zostały stworzone piękne kartki okolicznościowe, bukiety kwiatowe, łapacze snów i przepiękne ozdoby z gliny. Seniorzy bardzo chętnie i aktywnie wykonywali różne prace manualne, a efektami chętnie podzielili się na fanpage Klubu Seniora.


07.04.2021 Fotografowanie budzącej się przyrody.
W wolnych chwilach uczestnicy otrzymali propozycję fotografowania budzącej się przyrody. Wiosna w ogrodzie to zachwycająca pora roku, wszystko budzi się do życia we wspaniałych kolorach. Nadesłane zdjęcia znajdują się na profilu Klubu.


12.04.2021 Łapacz snów
Seniorzy w wolnych chwilach otrzymali propozycję wykonania łapaczów snów. Te piękne dzieła, misternie wykonane lecz w zupełnie w nowej odsłonie i interpretacji. Sznurek, koraliki stały się inspiracją w tworzeniu różnych form dekoracji. Łapacz snów to naprawdę cudowna i piękna dekoracja. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.


14.04.2021 Prymulki
Kolejne zajęcia poświęcone zostaną tematyce bibuły i krepiny. Wykonanie bukietu prymulek z różnokolorowej bibuły będą piekną ozdobą wnętrza o każdej porze roku wprowadzą do mieszkania radosnego ducha wiosny. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.


19.04.2021 Kwiaty z papieru
W wolnych chwilach uczestnicy otrzymali jak w prosty sposób zrobić kwiaty z karteczek biurowych. Tego typu kwiaty z papieru mają w sobie mnóstwo uroku, do tego są łatwe wykonaniu i można budować z nich przeróżne kompozycje. Piękne, lekkie kwiaty skomponowane wianku będą elegancką dekoracją ścienną. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.


21.04.2021 Lepimy z gliny
Kolejna propozycja jak przyjemnie i kreatywnie spędzić czas - lepimy z gliny. Glina to niezwykle twórczy materiał, który daje ogromne możliwości lepienia rozmaitych dekoracji. Wysuszone prace świetnie nadają się do malowania. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.


26.04.2021 Róże z krepiny
Kolejne zajęcia kreatywne to tworzenie róż z krepiny na bukiet. Piękne róże zawsze cudownie wyglądają, można je umieścić w koszyczkach, wazonikach. Bukiecik z róż może być doskonałym prezentem. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.


28.04.2021 Kartka okolicznościowa.
Na ostatnie zajęcia uczestnicy otrzymali propozycję wykonania kartki okolicznościowej. Ręcznie robione kartki to możliwość ćwiczenia zdolności manualnych i kreatywności. Tak wykonana kartka z pewnością przypadnie do gustu osobom obdarowywanym. Będzie to również świetna pamiątka. Instrukcja wykonania znajduje się na profilu Klubu.

4 maja 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w marcu 2021

MARZEC 2021

 

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Senior+ Nieprześnia kontynuuje swoje działania w formie zdalnej między innymi za pośrednictwem Facebook'a oraz pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z Seniorami. Dla uczestników zostały przygotowane pakiety zajęć do zrealizowania w domach. W ramach zajęć manualnych Seniorzy mieli okazję, wykonać różne prace rękodzielnicze, w ten sposób mogli aktywnie i efektywnie wypełnić czas wolny. Uczestnicy przy wykonaniu prac manualnych wykazali się precyzją, cierpliwością czego dowodem są nadesłane zdjęcia. Motywowano również Seniorów do przeczytania książek o tematyce zdrowotnej, dietetycznej i kulinarnej.


01.03.2021 - Kwiatki z bibuły zaciągane szydełkiem
W wolnych chwilach uczestnicy otrzymali propozycję tworzenia kwiatów z bibuły i krepiny za pomocą szydełka. Zrobienie kwiatów tego typu do palmy wielkanocnej z kolorowej bibuły, to jedna z najstarszych metod tworzenia kwiatów, które zawsze pięknie wyglądają. Instrukcja wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


03.03.2021 - Zakładka do książki
Kolejna propozycja dla uczestników zajęć to doskonalenie kreatywności manualnych. Zakładka do książki wykonana ręcznie przy zastosowaniu kilku materiałów stanie się miłą pamiątką dla własnej książki. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


08.03.2021 - Zdobienie jajek styropianowych
W ramach zajęć uczestnicy otrzymali propozycję zdobienia jajek styropianowych wstążkami, cekinami i sznurkiem, tworząc barwne wzory. Te małe dzieła zostały ozdobione w fantazyjny i oryginalny sposób i ozdobią w tym szczególnym czasie domy naszych Seniorów. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


10.03.2021 - Kwiaty z papierowych serwetek
W wolnych chwilach uczestnicy otrzymali kolejną propozycję do realizacji. Tym razem są to kwiaty wykonane serwetek papierowych. Kwiaty tego typu wykonuje się z poszczególnych elementów tworząc efektowne kompozycje. Opis wykonania znajduje się na Facebooku Klubu.


15.03.2021 - Kwiaty z bibuły do palmy
Kolejna propozycja kręcimy kwiaty z bibuły do palmy wielkanocnej: stokrotki, żonkile, róże (metoda cukierkowa) Celem zajęć było podtrzymanie tradycji ręcznie robionych kwiatów do palmy różnymi technikami. Tworzenie tego typu rękodzieła działa relaksująco dostarcza dużo satysfakcji. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


17.03.2021 - Palma wielkanocna
Kolejne zajęcia poświęcone zostaną tematyce wykonania palmy wielkanocnej. Palma wielkanocna ma być kolorowa, kwiaty które zostały wykonane stały się ozdobą palmy. Nie mogło zabraknąć także, gałązek wierzbowych z baziami, bukszpanu, wstążeczek Wykonana palma dostarczyła uczestnikom wiele satysfakcji z ręcznie wykonanego dzieła. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


22.03.2021 - Ogródek w domowych warunkach
W wolnych chwilach uczestnicy otrzymali propozycję wysiania rzeżuchy i owsa w domowych warunkach. Piękne zielone roślinki ozdobią stół wielkanocny naszych Seniorów.


24.03.2021 - Stroik wielkanocny
Pozostając w duchu Świąt Wielkanocnych przygotowano dla uczestników kolejną prostą lecz efektowną dekorację. Tym razem jest to stroik wielkanocny przy wykorzystaniu, naturalnych materiałów ( bazie. bukszpan, mech).


29.03.2021 - Baba wielkanocna
Wśród wielu zajęć manualnych są również zajęcia kulinarne, które są bardzo lubiane przez Seniorów. W ramach zajęć kulinarnych został przygotowany przepis i wykonanie na tradycyjną babe wielkanocną z rodzynkami. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


31.03.2021 - Przebiśniegi z krepiny
W wolnych chwilach panie otrzymały propozycję zrobienia przebiśniegów z krepiny. Kwiaty tego typu mogą być piękną ozdobą wielkanocnego koszyczka. Opis wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.

7 kwietnia 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w lutym 2021

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Seniora w Nieprześni nadal realizował program w sposób alternatywny - za pomocą platformy Facebook, a także kontaktów telefonicznych z Seniorami.

Dla uczestników zostały przygotowane pakiety niezbędne do wykonania poszczególnych prac wraz dołączoną instrukcją wykonania.

W ramach zajęć Seniorzy mieli okazję wykonać różne prace manualne i kulinarne, w ten sposób mogli aktywnie, twórczo i efektywnie wypełnić czas wolny.


02.02.2021 - Kręcimy krokusy z krepiny
W wolnych chwilach Panie otrzymały propozycję tworzenia krokusów z krepiny. Kwiaty wykonuje się z kilku kolorów krepiny oczywiście w kolorach krokusów. Efekt końcowy zachwyca efektowną kompozycją kwiatów wiosennych. Instrukcja wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


03.02.2021 - Karmnik z recyciklingu dla ptaków
Kolejne zajęcia poświęcone były tematyce robienia karmników zrecyklingu. Pomysłowy karmnik zbudować można z rzeczy już niepotrzebnych, przeznaczonych do recyklingu. Krótki opis wykonania dołączono do pakietu.


08.02.2021 - Bazie z krepiny
Kolejna propozycja - kręcimy kwiaty z krepiny, to proste wykonaniu kwiaty wiosenne. Taki bibułkowy bukiet jest nie tylko piękny, ale świetnie udekoruje domową przestrzeń. Krótki opis wykonania na stronie Facebooku Klubu pokazuje jak je wykonać.


10.02.2021 - Ciasteczka karnawałowe
W ramach zajęć kulinarnych przygotowany został filmik instruktażowy . Upieczone w domu ciasteczka karnawałowe kształtem przypominają kwiaty wycinane wykrojnikiem do ciast.


15.02.2021 - Ozdobne woreczki na drobiazgi
W ramach zajęć uczestnicy otrzymalio propozycję, ręczne szycie woreczków materiałowych na drobiazgi. Taki woreczek sam w sobie również jest prezentem, bo nie tylko ładnie wygląda, ale ręcznie jest wykonany. Możemy go też wypełnić zasuszonymi ziołami, kwiatami lawendy. Opis wykonania na stronie Facebooku Klubu.


17.02.2021 - Stokrotki z bibuły
W wolnych chwilach Seniorzy otrzymali do realizacji kwiaty wykonane z bibuły w różnych kolorach. Tworzenie tego typu kwiatów z bibuły to dla Seniorów nie tylko przyjemność, ale i ćwiczenia manualne oraz powrót do przeszłości.


22.02.2021 - Karmnik drewniany dla ptaków - dokarmianie ptaków
Do wiosny jeszcze trochę czasu, Panowie otrzymali propozycję, by zbić karmnik dla ptaków, który pomoże tym małym stworzeniom przetrwać zimę. Uczestnicy wykazli się tu własną pomysłowością i kreatywnością.


24.02.2021 - Żonkile z papieru i bibuły
Na ostatnie lutowe zajęcia przygotowano dla Seniorów dwie propozycje. Pierwsza to żonkile z papieru lub z bibuły. Takie kwiaty będą inspiracją do swoich prac z bibuły. Uczestnicy otrzymali instrukcje wykonania.

8 marca 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w styczniu 2021

Jednym z zadań Klubu Seniora w Nieprześni jest zachęcenie uczestników pozostających w domach do pogłębienia relacji międzypokoleniowych w rodzinie m.in. poprzez wspólne rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek i wykonanie prac plastycznych. Pakiety przekazywane Seniorom stanowią zestawy ćwiczeń i zadań wymagających kreatywności oraz uruchomienia wyobraźni.

Rezultaty prac plastycznych wykonanych przez Seniorów w ramach alternatywnych zajęć można podziwiać na Facebook'u Klubu.


04.01.2021
W tym trudnym okresie, wynikającym z sytuacji epidemiologicznej, pierwszy kontakt z uczestnikami odbył się telefonicznie.


11.01.2021
Przekazanie pakietów w ramach zdalnej formy pracy trafiły do naszych Seniorów. Przygotowaliśmy dla naszych uczestników materiały dekoracyjne / plastyczne do przygotowania w domu wraz z instrukcją wykonania. W pakietach znalazły się także krzyżówki, wykreślanki.


13.11.2021
W wolnej chwili Seniorzy mogą się zrelaksować.
W ramach zajęć uczestnicy otrzymali zestaw krzyżówek. Krzyżówki są idealnym przykładem na to, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dodajmy, że krzyżówki dla Seniorów to taka mini encyklopedia. Są dawką wielu informacji na różne tematy.


18.01.2021
Ozdobny świecznik to zajęcia poświęcone pracom manualnym, świecznik że słoika to pomysł na recykling szklanych pojemników. Zamiast je wyrzucać, panie mogą jeszcze długo cieszyć nimi oczy. Uczestnicy otrzymali instrukcje wykonania.


20.01.2021
Wianek z papieru. Szykujemy wiosenne dekoracje, a nic tak nie raduje oczu jak wielobarwne kwiaty. W wolnych chwilach panie otrzymały do realizacji, jest to wianek z kwiatów z papieru do powieszenia na dzwi lub okno. Do własnoręcznego wykonania wiosennego wianka potrzebne są szablony ze wzorami w trzech różnych rozmiarach kwiatów. Wianek składa się z 25 kwiatów.


25-27.01.2021
Na ostatnie styczniowe dwa dni zajęć uczestnicy otrzymali wykreślanki. Wykreślanki to wspaniała zabawa dla każdego Seniora. Dzięki wykreślance poprawiamy naszą spostrzegawczość i koncentrację.

2 lutego 2021