Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka Seniorów do Warszawy 17.07.2021

Wycieczka Seniorów do Warszawy 17.07.2021

W miniony weekend członkowie Klubów Senior+ z Majkowic i Nieprześni udali się na wycieczkę do Warszawy. W planie zwiedzania znalazły się między innymi Sanktuarium Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, Pałac w Wilanowie wraz z otaczającymi go ogrodami oraz Zamek Królewski. Wycieczkę zwieńczył spacer po warszawskiej starówce, która zachwyca kolorowymi kamienicami oraz wyjątkową atmosferą wąskich uliczek.

Stolica naszego kraju zachwyciła i zainspirowała Seniorów z Gminy Bochnia do kolejnych wyjazdów. 
Z tej okazji powstał wiersz autorstwa Pani Marii Gajewskiej – członkini Klubu Senior+ w Nieprześni:

Klub Senior z Nieprześni

Również Majkowice

Dziękują Wójtowi

Zwiedzając stolicę

 

Każdy Senior w domu

Na pewno opowie

O pięknym pałacu

Króla w Wilanowie

 

Seniorzy dziś mieli

Pamiątkę z wakacji

Było dużo ruchu

Oraz integracji

 

Kierowca wesoły

Zabawiał żartami

Myśmy go męczyli

Tylko piosenkami

 

Wszyscy uśmiechnięci

Kłaniamy się pięknie

A Pani Dyrektor

Dzięki za opiekę

 

Pani Wójt serdecznie

Dziękują za zdjęcia

Za niespodziewane

I piękne ujęcia

 

Może w jakiś sposób

Też się odwdzięczymy

Zrobimy ognisko

Wójta zaprosimy

 

 Maria Gajewska
Klub Senior+ w Nieprześni

19 lipca 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w lutym 2021

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Seniora w Nieprześni nadal realizował program w sposób alternatywny - za pomocą platformy Facebook, a także kontaktów telefonicznych z Seniorami.

Dla uczestników zostały przygotowane pakiety niezbędne do wykonania poszczególnych prac wraz dołączoną instrukcją wykonania.

W ramach zajęć Seniorzy mieli okazję wykonać różne prace manualne i kulinarne, w ten sposób mogli aktywnie, twórczo i efektywnie wypełnić czas wolny.


02.02.2021 - Kręcimy krokusy z krepiny
W wolnych chwilach Panie otrzymały propozycję tworzenia krokusów z krepiny. Kwiaty wykonuje się z kilku kolorów krepiny oczywiście w kolorach krokusów. Efekt końcowy zachwyca efektowną kompozycją kwiatów wiosennych. Instrukcja wykonania znajduje się na stronie Facebooku Klubu.


03.02.2021 - Karmnik z recyciklingu dla ptaków
Kolejne zajęcia poświęcone były tematyce robienia karmników zrecyklingu. Pomysłowy karmnik zbudować można z rzeczy już niepotrzebnych, przeznaczonych do recyklingu. Krótki opis wykonania dołączono do pakietu.


08.02.2021 - Bazie z krepiny
Kolejna propozycja - kręcimy kwiaty z krepiny, to proste wykonaniu kwiaty wiosenne. Taki bibułkowy bukiet jest nie tylko piękny, ale świetnie udekoruje domową przestrzeń. Krótki opis wykonania na stronie Facebooku Klubu pokazuje jak je wykonać.


10.02.2021 - Ciasteczka karnawałowe
W ramach zajęć kulinarnych przygotowany został filmik instruktażowy . Upieczone w domu ciasteczka karnawałowe kształtem przypominają kwiaty wycinane wykrojnikiem do ciast.


15.02.2021 - Ozdobne woreczki na drobiazgi
W ramach zajęć uczestnicy otrzymalio propozycję, ręczne szycie woreczków materiałowych na drobiazgi. Taki woreczek sam w sobie również jest prezentem, bo nie tylko ładnie wygląda, ale ręcznie jest wykonany. Możemy go też wypełnić zasuszonymi ziołami, kwiatami lawendy. Opis wykonania na stronie Facebooku Klubu.


17.02.2021 - Stokrotki z bibuły
W wolnych chwilach Seniorzy otrzymali do realizacji kwiaty wykonane z bibuły w różnych kolorach. Tworzenie tego typu kwiatów z bibuły to dla Seniorów nie tylko przyjemność, ale i ćwiczenia manualne oraz powrót do przeszłości.


22.02.2021 - Karmnik drewniany dla ptaków - dokarmianie ptaków
Do wiosny jeszcze trochę czasu, Panowie otrzymali propozycję, by zbić karmnik dla ptaków, który pomoże tym małym stworzeniom przetrwać zimę. Uczestnicy wykazli się tu własną pomysłowością i kreatywnością.


24.02.2021 - Żonkile z papieru i bibuły
Na ostatnie lutowe zajęcia przygotowano dla Seniorów dwie propozycje. Pierwsza to żonkile z papieru lub z bibuły. Takie kwiaty będą inspiracją do swoich prac z bibuły. Uczestnicy otrzymali instrukcje wykonania.

8 marca 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Nieprześni w styczniu 2021

Jednym z zadań Klubu Seniora w Nieprześni jest zachęcenie uczestników pozostających w domach do pogłębienia relacji międzypokoleniowych w rodzinie m.in. poprzez wspólne rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek i wykonanie prac plastycznych. Pakiety przekazywane Seniorom stanowią zestawy ćwiczeń i zadań wymagających kreatywności oraz uruchomienia wyobraźni.

Rezultaty prac plastycznych wykonanych przez Seniorów w ramach alternatywnych zajęć można podziwiać na Facebook'u Klubu.


04.01.2021
W tym trudnym okresie, wynikającym z sytuacji epidemiologicznej, pierwszy kontakt z uczestnikami odbył się telefonicznie.


11.01.2021
Przekazanie pakietów w ramach zdalnej formy pracy trafiły do naszych Seniorów. Przygotowaliśmy dla naszych uczestników materiały dekoracyjne / plastyczne do przygotowania w domu wraz z instrukcją wykonania. W pakietach znalazły się także krzyżówki, wykreślanki.


13.11.2021
W wolnej chwili Seniorzy mogą się zrelaksować.
W ramach zajęć uczestnicy otrzymali zestaw krzyżówek. Krzyżówki są idealnym przykładem na to, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dodajmy, że krzyżówki dla Seniorów to taka mini encyklopedia. Są dawką wielu informacji na różne tematy.


18.01.2021
Ozdobny świecznik to zajęcia poświęcone pracom manualnym, świecznik że słoika to pomysł na recykling szklanych pojemników. Zamiast je wyrzucać, panie mogą jeszcze długo cieszyć nimi oczy. Uczestnicy otrzymali instrukcje wykonania.


20.01.2021
Wianek z papieru. Szykujemy wiosenne dekoracje, a nic tak nie raduje oczu jak wielobarwne kwiaty. W wolnych chwilach panie otrzymały do realizacji, jest to wianek z kwiatów z papieru do powieszenia na dzwi lub okno. Do własnoręcznego wykonania wiosennego wianka potrzebne są szablony ze wzorami w trzech różnych rozmiarach kwiatów. Wianek składa się z 25 kwiatów.


25-27.01.2021
Na ostatnie styczniowe dwa dni zajęć uczestnicy otrzymali wykreślanki. Wykreślanki to wspaniała zabawa dla każdego Seniora. Dzięki wykreślance poprawiamy naszą spostrzegawczość i koncentrację.

2 lutego 2021