Zajęcia online dla Seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Majkowicach w marcu 2021

Wielkanocnie w Klubie Seniora w Majkowicach

Alternatywne zajęcia w Klubie Seniora w Majkowicach w marcu upływały pod hasłem Wielkanoc. Seniorzy z dostarczonych materiałów przygotowali przepiękne prace. Znalazły się wśród nich zarówno palmy, jak i kartki wielkanocne, świąteczne jajka, dekoracje i wiele innych. Efektami swojej pracy chętnie dzielili się na fanpage Klubu Seniora.

 

 

6 kwietnia 2021

Zajęcia online w Klubie Senior+ w Majkowicach w styczniu 2021

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Seniora w Majkowicach staje przed nowym wyzwaniem. Kontynujemy serię zajęć on-line. Dla uczestniczek zajęć przygotowane zostały pakiety niezbędne do wykonania określonych prac i zadań, tak by mogły twórczo i kreatywnie spędzać czas.


04.01.2021 Siłownia pamięci

W ramach zajęć panie otrzymały dostęp do zestawu zadań opracowanych przez Fundację Stocznia w ramach programu Siłownia Pamięci. Przygotowane do druku zadania zostały umieszczone na stronie Klubu Senior +. Poświęcone są one zagadnieniom usprawniającym pracę mózgu seniorów.

 

 11.01.2021 – Ciastka na patyku

W ramach cyklu zajęć „Zdalnie kulinarnie” przygotowany został filmik instruktażowy do przygotowania ciastek na patyku. Ciastka wykonane są z gotowego ciasta francuskiego z wybranym nadzieniem. Po zapakowaniu mogą stać się doskonałym prezentem od Babci. Przepis i link do filmu znajduje się na Facebooku.

 

13.01.2021 – Kwiaty z papieru

Pozostając w duchu zajęć plastycznych i rękodzielniczych przygotowano dla Seniorek kolejną prostą lecz efektowną dekorację. Tym razem jest to kwiat z papieru. Krótki filmik instruktażowy pokazuje jak wykonać dekorację, dekorację, która ozdobi nasz dom.

 

18.01.2021 – Cytrynowe guziki

Kolejna z propozycji „Zdalnie kulinarnie” to proste cytrynowe ciasteczka, kształtem przypominające guziki. Film instruktażowy oraz przepis znajduje się na Facebooku Klubu.

 

 20.01.2021 – Kusudama

W wolnych chwilach panie otrzymały kolejną propozycję do realizacji. Tym razem są to kwiaty wykonane w japońskiej sztuce origami – kusudama. Kwiaty wykonuje się ze zwykłego papieru, tworząc z poszczególnych elementów efektowne kompozycje. Link do instrukcji znajduje się na profilu klubu.

 

25.01.2021 – Gry bez prądu

Zimowa aura nie sprzyja pobytowi poza domem. Pozwala jednak zaplanować miły wieczór w domowym zaciszu z bliskimi osobami. A żeby ten wieczór uczynić jeszcze przyjemniejszym, zaproponowano Paniom wspólne gry. I nie potrzeba nam planszówek, gier komputerowych i innych cudów techniki. Czasem wystarczy kartka i długopis, by się wspólnie bawić przez wiele godzin. Wśród propozycji znalazły się: gra w Państwa - Miasta, Piłkarzyki, Statki czy Łapki. Panie mogły same stworzyć planszę lub skorzystać z tych, które zostały umieszczone na profilu Klubu.

 

27.01.2021

Na ostatnie styczniowe zajęcia przygotowano dla Pań dwie propozycje. Pierwsza to ciekawa dekoracja wnętrz – piórka wykonane z papieru. Natomiast druga propozycja skierowana jest do Pań, które potrafią lub chciałyby wyszywać. Ciekawa technika wyszywania supełkowego wraz z filmem instruktażowym znajduje się na fan page Klubu na FB.

28 stycznia 2021

Klub Senior+ zdalnie

Panie z Klubu Senior+ w Majkowicach aktywnie zaangażowały się w wykonywanie zadań w ramach akcji KLUB Senior+ zdalnie.

W oparciu o dostarczone materiały wykonały przepiękne gwiazdy z papierowych torebek śniadaniowych, śnieżne drzewka z cyprysików oraz śnieżne lampiony.

Wszystkim Paniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w dalszych wyzwaniach.

 

15 grudnia 2020

Zajęcia online dla Seniorów w grudniu 2020 roku

 

 Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Seniora w Majkowicach staje przed nowym wyzwaniem. Rozpoczęliśmy serię zajęć on-line. Dla uczestniczek zajęć przygotowane zostały pakiety niezbędne do wykonania określonych prac i zadań, tak by mogły twórczo i kreatywnie spędzać czas.

W środę 2 grudnia na Facebooku opiekunka grupy Iwona Świętek umieściła filmik instruktażowy pomocny w przygotowaniu papierowych śnieżynek – wycinanek, którymi seniorki mogą ozdobić swoje okna.

 W kolejnym tygodniu przygotowane paczki dotarły do wszystkich pań i zaczęła się twórcza praca.

Poniedziałek – 07.12.2020 Gwiazda z papierowych torebek

Aby obejrzeć instruktaż wykonania gwiazdy kliknij tutaj.

W ramach zajęć panie, zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu oraz filmikiem zamieszczonym na Facebooku w profilu Klubu Seniora przygotowały gwiazdy z papierowych torebek śniadaniowych. Gwiazda z papierowych torebek pięknie wygląda w oknie. Wystarczy dołożyć do niej trochę światełek i okno wygląda bajecznie, od środka i na zewnątrz.

 

Środa – 09.12.2020 – Świąteczne drzewko

Aby zobaczyć instruktaż wykonania świątecznego drzewka kliknij tutaj.

Czas świąt to czas przygotowywania dekoracji w tematyce zimowej. Taki wymiar mają także środowe zajęcia. Film instruktażowy pokazuje jak przygotować świąteczną dekorację, wykorzystując żywe rośliny. Tym razem w roli głównej mały cyprysik, który oprószony sztucznym śniegiem, udekorowany światełkami, maleńkimi bańkami oraz materiałem jutowym staje się niezwykłą dekoraacją naszego domu. Panie mogą postawić go na parapecie, stole lub zanieść na cmentarz jako świąteczny stroik dla najbliższych, których nie ma już z nami. Dzięki takim akcentom czuć magię zbliżających się świąt.

 

Poniedziałek – 14.12.2020 - Śnieżny lampion

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Pozostając w duchu zajęć plastycznych i rękodzielniczych przygotowano dla Seniorek kolejną świąteczną, prostą lecz efektowną dekorację. Tym razem jest to śnieżny lampion, wykonany ze zwykłego stroika. Krótki filmik instruktażowy pokazuje jak z pozoru banalny słoik zamienić na ośnieżoną dekorację, która ozdobi nasz dom.

 

Środa – 16.12.2020 - Kartki świąteczne

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Pisanie świątecznych kartek to tradycja, która niestety zanika. Naszym zadaniem będzie przygotowanie świątecznych kartek z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Panie otrzymały różnorodne materiały do wykonania świątecznych pocztówek. Wykorzystując własną wyobraźnię i liczne inspiracje w Internecie mają za zadanie przygotować kartki i wysłać je do najbliższych. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że to co wykonane ręcznie pochodzi prosto z serca.

 

Poniedziałek – 21.12.2020 – Pakowanie prezentów – Torba renifer

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Kolejne zajęcia poświęcone zostaną tematyce pakowania prezentów. Z szarej, niepozornej torby Panie będą mogły wyczarować efektowne opakowanie, które przeznaczą na spakowanie do niego prezentów dla najbliższych.

 

Środa – 23.12.2020 – Świąteczny stroik na stół

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia jednym z najważniejszych miejsc, przy których spotyka się rodzina jest stół. Dlatego ważne jest by wyglądał on pięknie. W propozycjach naszych zajęć nie może zabraknąć tych związanych z dekorowaniem wigilijnego stołu. Panie będą mogły samodzielnie wykonać przepiękne stroiki na stół, z wykorzystaniem dekoracyjnych talerzy, świec, baniek, świątecznych gałązek i innych dekoracji. A przy każdym stroiku znajdzie się opłątek – symbol pojednania i nadziei.

 

Poniedziałek – 28.12.2020 – Sylwestrowe maski

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Po świętach czas na dobrą zabawę. Mimo że w tym roku musi się ona odbywać w znacznie mniejszym gronie, nie oznacza to, że mamy z niej całkowicie zrezygnować. W trakcie poniedziałkowych zajęć Panie wykonają sylwestrowe maski, które można będzie wykorzystać oczekując na przybycie Nowego Roku.

 

Środa – 30.12.2020 – Sylwestrowy stół

Sylwestrowa noc to czas radości, oczekiwania i nowych nadziei. Ale to także czas zabawy. Niech ta zabawa odbywa się przy pięknie udekorowanym stole zastawionym smakołykami. Na Klubowym, profilu na panie czekać będą propozycje sylwestrowych dań oraz sposobów dekoracji wnętrz na tą niezwykłą noc w roku.

10 grudnia 2020