Zajęcia online dla Seniorów w grudniu 2020 roku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 grudnia 2020

 

 Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju Klub Seniora w Majkowicach staje przed nowym wyzwaniem. Rozpoczęliśmy serię zajęć on-line. Dla uczestniczek zajęć przygotowane zostały pakiety niezbędne do wykonania określonych prac i zadań, tak by mogły twórczo i kreatywnie spędzać czas.

W środę 2 grudnia na Facebooku opiekunka grupy Iwona Świętek umieściła filmik instruktażowy pomocny w przygotowaniu papierowych śnieżynek – wycinanek, którymi seniorki mogą ozdobić swoje okna.

 W kolejnym tygodniu przygotowane paczki dotarły do wszystkich pań i zaczęła się twórcza praca.

Poniedziałek – 07.12.2020 Gwiazda z papierowych torebek

Aby obejrzeć instruktaż wykonania gwiazdy kliknij tutaj.

W ramach zajęć panie, zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu oraz filmikiem zamieszczonym na Facebooku w profilu Klubu Seniora przygotowały gwiazdy z papierowych torebek śniadaniowych. Gwiazda z papierowych torebek pięknie wygląda w oknie. Wystarczy dołożyć do niej trochę światełek i okno wygląda bajecznie, od środka i na zewnątrz.

 

Środa – 09.12.2020 – Świąteczne drzewko

Aby zobaczyć instruktaż wykonania świątecznego drzewka kliknij tutaj.

Czas świąt to czas przygotowywania dekoracji w tematyce zimowej. Taki wymiar mają także środowe zajęcia. Film instruktażowy pokazuje jak przygotować świąteczną dekorację, wykorzystując żywe rośliny. Tym razem w roli głównej mały cyprysik, który oprószony sztucznym śniegiem, udekorowany światełkami, maleńkimi bańkami oraz materiałem jutowym staje się niezwykłą dekoraacją naszego domu. Panie mogą postawić go na parapecie, stole lub zanieść na cmentarz jako świąteczny stroik dla najbliższych, których nie ma już z nami. Dzięki takim akcentom czuć magię zbliżających się świąt.

 

Poniedziałek – 14.12.2020 - Śnieżny lampion

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Pozostając w duchu zajęć plastycznych i rękodzielniczych przygotowano dla Seniorek kolejną świąteczną, prostą lecz efektowną dekorację. Tym razem jest to śnieżny lampion, wykonany ze zwykłego stroika. Krótki filmik instruktażowy pokazuje jak z pozoru banalny słoik zamienić na ośnieżoną dekorację, która ozdobi nasz dom.

 

Środa – 16.12.2020 - Kartki świąteczne

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Pisanie świątecznych kartek to tradycja, która niestety zanika. Naszym zadaniem będzie przygotowanie świątecznych kartek z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Panie otrzymały różnorodne materiały do wykonania świątecznych pocztówek. Wykorzystując własną wyobraźnię i liczne inspiracje w Internecie mają za zadanie przygotować kartki i wysłać je do najbliższych. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że to co wykonane ręcznie pochodzi prosto z serca.

 

Poniedziałek – 21.12.2020 – Pakowanie prezentów – Torba renifer

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Kolejne zajęcia poświęcone zostaną tematyce pakowania prezentów. Z szarej, niepozornej torby Panie będą mogły wyczarować efektowne opakowanie, które przeznaczą na spakowanie do niego prezentów dla najbliższych.

 

Środa – 23.12.2020 – Świąteczny stroik na stół

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia jednym z najważniejszych miejsc, przy których spotyka się rodzina jest stół. Dlatego ważne jest by wyglądał on pięknie. W propozycjach naszych zajęć nie może zabraknąć tych związanych z dekorowaniem wigilijnego stołu. Panie będą mogły samodzielnie wykonać przepiękne stroiki na stół, z wykorzystaniem dekoracyjnych talerzy, świec, baniek, świątecznych gałązek i innych dekoracji. A przy każdym stroiku znajdzie się opłątek – symbol pojednania i nadziei.

 

Poniedziałek – 28.12.2020 – Sylwestrowe maski

Aby obejrzeć instruktaż wykonania kliknij tutaj.

Po świętach czas na dobrą zabawę. Mimo że w tym roku musi się ona odbywać w znacznie mniejszym gronie, nie oznacza to, że mamy z niej całkowicie zrezygnować. W trakcie poniedziałkowych zajęć Panie wykonają sylwestrowe maski, które można będzie wykorzystać oczekując na przybycie Nowego Roku.

 

Środa – 30.12.2020 – Sylwestrowy stół

Sylwestrowa noc to czas radości, oczekiwania i nowych nadziei. Ale to także czas zabawy. Niech ta zabawa odbywa się przy pięknie udekorowanym stole zastawionym smakołykami. Na Klubowym, profilu na panie czekać będą propozycje sylwestrowych dań oraz sposobów dekoracji wnętrz na tą niezwykłą noc w roku.